Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Uprawianie sportu i odpoczynek|Sport czyli relaks

W sumie nie ma o czym mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie uprawiamy sportu to bardzo szybko tracimy jędrność i gibkość. Cóż, tylko małe dzieci mogą bezkarnie robić, co im się tylko podoba a i tak zawsze rozkosznie wyglądają. Gdy dorastamy bycie „pulpecikiem” dla naszej rodziny, okażę się koszmarem w szkole. Z tego powodu warto ćwiczyć. Ale sporej liczbie osób sport kojarzy się z czymś męczącym i często upokarzającym, bo jak ma się parę kilogramów za dużo, to zawsze jest się ostatnim na mecie. A jeżeli w ogóle się nie ćwiczy i waży odpowiednio, ale nie umie się złapać piłki do kosza to również nie jest zbyt fajnie. Dlatego warto pamiętać o tym, że sport w prosty sposób da się połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja łączą się. Można wybrać się na żwawy spacer ze znajomą, można pójść na plażę i poodbijać piłkę do siatki razem z rodziną. Takie małe kroki pomogą nam w uczeniu się sportu. A jeśli zaczniemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od na pewno będziemy czuli się lepiej.

Jeśli chcemy być zdrowi musimy ćwiczyć

na zajęciach fitness
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Są osoby lubiące ćwiczyć na zajęciach z wychowania fizycznego, a dla wielu to czysta mordęga. Jednak, gdy nie chodzimy już do szkoły nagle okazuje się, że sport i rekreacja to najlepsze, co można było sobie wymarzyć. Nie chce nam się latem leżeć na plaży bezczynnie, bo lepiej wypożyczyć rower (siodełka do rowerów) , albo narty wodne i zaszaleć. Nie chce nam się jesienią siedzieć pod kocem i gapić się w telewizor, bo wolimy iść na basen albo na zajęcia z jogi. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt - ratunkowy sprzęt wodny. Nagle okazuje się, że jeśli organizować sobie wolny czas to jedynie aktywnie. Jest tyle interesujących możliwości, basen, bieganie, aerobik, zajęcia z boksu itp.

Chcielibyśmy, aby nasze artykuły poruszały Wasze emocje. Z tego powodu będziemy zadowoleni, jeśli jakiś komentarz z strony napisany waszą ręką dotrze do nas.

Wszystko, co nam się tylko zamarzy. I nagle zaczynamy rozumieć, że niepotrzebnie braliśmy zwolnienia na zajęcia z wychowania fizycznego.

Oczywiście sporo zależy od nauczyciela, ale najczęściej jest tak, że jak uczeń się uprze, że nie będzie ćwiczył to nie zmieni zdania. Dlatego warto zamiast zwykłych zajęć zaoferować również dzieciom jakieś urozmaicenie i od czasu do czasu nauczyć ich jakiegoś tańca albo nauczyć ich paru pozycji z jogi. Dziecko, które od małego polubi sport może rzeczywiście wiele zawojować w którejś dyscyplinie sportu, a co najistotniejsze wygra własne zdrowie. Zamiast, więc zmuszać dziecko do ćwiczeń na wf postarajmy się, jako rodzice, zauważyć, co mu w tych lekcjach przeszkadza. Musimy znaleźć przyczyny tego „nie chcę” i poradzić sobie z nimi.