Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Co to jest kitesurfing, ile kosztuje sprzęt do uprawiania tej dyscypliny? Czy jest to zajęcie dla każdego?

Kitesurfing jest coraz bardziej popularny w Polsce. To najzwyczajniej pływanie na desce, która napędzana jest wiatrem przy pomocy latawca, jakim sterujemy. Tego rodzaju dyscyplina sportu przyszła do naszego kraju stosunkowo niedawno, gdyż w 2000 roku, natomiast rok później powstała pierwsza szkoła kitesurfingu i zostały rozegrane premierowe Mistrzostwa Polski w tej dziedzinie.

kitesurfing
Author: Alberto Otero García
Source: http://www.flickr.com
Kitesurfing swoją coraz większą popularność zawdzięcza temu, iż przy odpowiednim wietrze jest dosyć łatwy do opanowania, przy tym jednocześnie dostarcza niesamowitych wrażeń.

Kliknij bez obaw ten link i użyj serwisu (http://klubtanca.pl/bachata-taniec/), aby dowiedzieć się więcej danych na omawiany tu temat - one też Cię zaciekawią.

Mimo że koszty sprzętu, szkolenia i kite wyjazdy mocno uszczuplają budżet, to w każdym roku przybywa miłośników tego sportu. A jak wyglądają koszty sprzętu? Koszt nowego modelu latawca z przeciętnej półki to około 5 tyś. złotych, można go jednakże pomniejszyć, jak kupujemy sprzęt używany. Oczywiście taki typ sprzętu powinniśmy dokładnie sprawdzić - .

Taki latawiec w odpowiednim stanie możemy już zakupić za około trzy tysiące złotych. Jednocześnie najlepiej wiedzieć, że z powodu zmiennego wiatru lepiej zakupić dwa latawce. Jeden większy będzie odpowiedni na słabszy wiatr, kolejny mniejszy na bardziej silne porywy. Poza latawcem, każdy z kitesurferów powinien posiadać bar, co oznacza specjalistyczny drążek, który pomaga w sterowaniu latawcem i pompką. Koszty rozpoczynają się od około trzystu złotych za sprzęt używany do nawet tysiąca ośmiuset za nowy bar, ponadto około 100 zł. za pompkę. Do pływania konieczna jest również deska.sport
Author: troy_williams
Source: http://www.flickr.com
Dosyć solidną jakościowo, lecz używaną deskę jesteśmy w stanie zakupić za około 1000 złotych, nowa to koszt około dwa i pół tysiąca złotych. Dodatkowo, każdy kitesurfer do uprawiania tego sportu potrzebuje pianki (około 500 zł) i trapezu, jaki kosztuje podobnie. Na pewno trzeba stwierdzić, że kitesurfing to sport ekstremalny, więc tej dyscypliny powinniśmy się uczyć w profesjonalnej szkole, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dopiero osiągnięcie prawdziwych umiejętności (poziom IKO2) stanowi podstawę do samodzielnych ćwiczeń na własnym sprzęcie bądź wypożyczonym. Kurs, jaki umożliwia osiągnięcie poziomu IKO2 jest kosztem około 1000 złotych. Z pewnością jednak warto ponieść ten koszt, jeżeli marzymy o tym, by profesjonalnie nauczyć się kitesurfingu.