Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jakie istnieją typy nebulizatorów?

Jeśli nie wiesz, jaki typ inhalatora kupić, to warto mieć świadomość, że zanim udasz się do sklepu medycznego lub apteki, trzeba zastanowić się, z jakiego powodu właściwie masz zamiar go kupić.




inhalator
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Czy będzie on głównie nawilżać układ oddechowy solą fizjologiczną i solą hipersoniczną czy chcesz stosować leki silniejsze przepisane przez lekarza w wypadku takiej dolegliwości jak astma. Warto mieć świadomość, że nie każdy inhalator jest właściwy dla każdej substancji. Ponadto co poniektóre lekarstwa moglibyśmy wykorzystywać wyłącznie w inhalatorach pneumatycznych, ponieważ ultradźwięki mogą zniszczyć ich cząstki, zatem modyfikować ich strukturę chemiczną. Nebulizator pneumatyczny funkcjonuje przez rozbijanie płynu na mikroskopijne cząsteczki za pośrednictwem sprężonego powietrza, a w następnej kolejności są one rozpraszane w formie niewielkiej mgiełki, którą widzimy w czasie wdychania.


W czasie każdego kolejnego wdechu, takie cząstki substancji leczniczej wchodzą coraz bardziej do naszych dolnych dróg oddechowych. Uśmierzają również objawy, leczą a także przyspieszają czas trwania choroby. Głośność inhalatora wynosi ok. 50 do 60 decybeli. Nadaje się do używania wszystkich leków. Nie ma również jakichkolwiek utrudnień wiekowych. Jeżeli chodzi o nebulizator ultradźwiękowy, to wytwarza on medyczny spray za pomocą fali dźwiękowej. Jego dużą mocną stroną jest to, że pracuje dość cicho. Niestety mankamentem jest to, że nie nadaje się on do wykorzystania niektórych lekarstw. Są to dla przykładu antybiotyki, sterydy czy substancje o zwiększonej lepKości.




Takiego inhalatora nie można by również używać w wypadku dzieci poniżej 1 roku życia. Na rynku jest także inhalator membranowy, który działa przeciskając substancję przez membranę poruszającą się z częstotliwością około 100-200 kHz.