Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Urodzenie niemowlaczka to cudny moment i początek dość długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.


Każda mama powie, że pierwszy rok berbecia jest kluczowy.


pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com
Jest to okres, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko oraz pilnowanie, ale o tworzenie się silnej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swym maleństwie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby być świadomą tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego szkraba. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być też niższa aniżeli 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto dzisiaj zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.


Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego.

Jeśli interesuje Cię tego typu zagadnienie, kliknij tu i zdobądź użyteczne szczegóły (https://dominikfilip.pl/specjalizacje/rozwod/). Dobrze jest przeanalizować prezentowany tutaj temat bardziej szczegółowo.

Dzisiaj możemy również liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych programów.