Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jak wyglądają początki nauki jazdy na snowboardzie? w jaki sposób się do tego zabrać?

Snowboard jest dość młodym sportem, pojawił się dopiero z końcem lat sześćdziesiątych. Uprawiać go jednak może każdy z nas, bo jest sportem dla ludzi młodych duchem, to znaczy niezależnie od wieku. Styl i sposób jazdy na snowboardzie jest dosyć swobodny, natomiast jeśli się zdobędzie trochę wprawy, staje się jakby bezwysiłkowy. Naukę jazdy na desce możemy zacząć dosyć wcześnie, już od 5-6 lat, zaś nic nie przeszkadza, aby uczyć się zdecydowanie później, nawet w wieku 60 lat. By natomiast dobrze się przygotować należy rzecz jasna zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt, jak wiązania do snowboardu.


snowboard
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
Jednak, jak każdy sport, tak i jeżdżenie na snowboardzie wymaga przygotowania. Ważne są sprawności fizyczne, jak giętkość i kondycja, szczególnie przydają się silne nogi .

Jeśli interesuje Cię tego typu problematyka, zerknij na źródło info (http://www.dominikkania.pl/) tam zamieszczone też Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj zatem i kliknij ten link!

Co ważne, jeśli decydujemy się na pierwsze spotkanie ze snowboardem, musimy pomyśleć o treningu fizycznym parę tygodni przed. Sporo osób zastanawia się także, z pewnością słusznie, czy pierwszy sprzęt kupić czy może wypożyczyć?

Na początek łatwiej jest skorzystać z wypożyczalni, lecz oczywiście trzeba sprawdzić czy wypożyczany sprzęt jest odpowiedniej jakości. Najlepiej jeśli to będzie znana marka. I dotyczy to każdego elementy, jak deski snowboardowe damskie (polecamy buty trekkingowe salomon damskie) lub też buty, które muszą być odpowiednio dobrane, aby pięta za bardzo się nie ruszała . Jak po kilku dniach stwierdzimy, iż to faktycznie sport dla nas, to wtedy można pomyśleć o poważnym zakupie. Da nam to także możliwość dobrego poznania danej deski oraz obycie się z nią. To spowoduje, iż kupując tą własną, będziemy wiedzieli czy dany model nam odpowiada.


kask snowboardowy
Author: Eelke
Source: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu podejściu możemy poczynić faktycznie duże postępy. W dalszej części możemy zakupić inne niezbędne części wyposażenia na własność, jak kask snowboard . To niesamowicie istotne, by przed kupnem dokładnie przymierzać każdą część wyposażenia, ponieważ nawet niewłaściwie dobrane okulary albo kask mogą popsuć nam zabawę, a tym samym odebrać radość z jazdy. Zamiast w związku z tym tak się niecierpliwić W trakcie przymierzania sprawdźmy dokładnie, czy wybierany sprzęt to jest faktycznie to, w czym będzie nam się dobrze jeździło, czy może jednak trzeba będzie zakupić coś trochę innego.